You are here: Home » מסביב לכדור » מלקולם אקס, פקטור

מלקולם אקס, פקטור

4 קבוצות מחזיקות במאזן 2-10 לאחר 12 מחזורים ביורוליג, שתיים מהן יפגשו באיסטנבול במחזור הקרוב. אז בעוד פנר באמת נלחמה בכמה מאריות היבשת בבית המוקדם, קובאן שיחקה מול ברצלונה ופנאתינייקוס (שמעט ירדה מגדולתה) וגם מול קרשיאקה וגורה החלשות. שתי הקבוצות הנוספות עם המאזן הזה הן אולימפיאוקס הפצועה והחבולה, ששיחקה בבית שכלל את לבוראל ואנדולו אפס, וצסק"א, שלה היה כנראה את הבית הקל ביותר והיא אכן סיימה את השלב במאזן הטוב ביותר. לקובאן, פנר ואולימפיאקוס יש גם מאה אחוזי הצלחה בשלב הנוכחי.

שתי הקבוצות מציגות מספרים מאד דומים עד כה לא רק במאזן: פנר קולעת 78.3 נקודות למשחק וקובאן 76.8. פנר לוקחת 34.5 ריבאונדים וקובאן 35.3. גם באסיסטים הן קרובות מאד (17.1 לטורקים, 16.4 לרוסים), לא אמשיך להלאות במספרים ושברי אחוזים אבל גם באחוזים מהשדה ומהקו ובמדד הכללי הן קרובות מאד. מה שכן פנר שומרת על הכדור טוב יותר וגם חוסמת יותר כשיאן וסלי ואקפה אודו בחמישית החוסמים המובילה של המפעל.

אז על אולימפיאקוס הבלתי נגמרת כבר דיברנו וגם על פנר היציבה, הגיע הזמן להכיר את לוקומוטיב קובאן.

הכה את המומחה

אז קודם כל כדאי לדעת שהקבוצה היא לא מקובאן (זהו שם הנהר הסמוך וחבל הארץ) ובטח לא מלוקומוטיב אלא מקרסנודאר. עיר בדרום רוסיה לא רחוק מהגבול הגיאורגי והים השחור. המרחק בינה לבין איסטנבול הוא קצת פחות מאלף ק"מ בקו אווירי אבל אפשר גם להגיע ברכב (זה כפול ק"מ במרחק). העיר הוקמה לפני יותר ממאתיים שנה אבל הקבוצה מעט צעירה יותר והוקמה לאחר מלחמת העולם השנייה בשנת 1946.

רוב הזמן הקבוצה מקרסנודאר היתה עוד קבוצה בכדורסל הסובייטי\רוסי  כשרק ב-1994 העפילה לליגה הראשונה. לאחר מכן הצליחה להשתלב במפעלים אירופיים שונים. בשנת 2000 זכתה בגביע המקומי ושלוש שנים לאחר מכן עברה הקבוצה לרוסטוב ושם נחלה הצלחה יפה  שכללה גמר קוראץ' ויורוצ'לנג' ואפילו רבע גמר יורוליג, ובינתיים הספיקה גם לחזור לקרסנודאר ב-2009.

שנת הפריצה, אומרים במועדון, היתה במהלך בין 2012- 2013. חצי גמר הליגה המקומית (VTBׂׂ) לאחר מכן גמר בו הפסידה לצסק"א אבל בין לבין זכתה ביורוקאפ מה שהבטיח לה את ההשתתפות במפעל האירופי הבכיר ב-2014. שנה שעברה היא לא לקחה חלק בטורניר והשנה חזרה, רק כדי לא להשתתף בו שנה הבאה.

מלקולם באמצע

הקבוצה הרוסית מתחילה והרבה פעמים נגמרת במספר 0 – מלקולם דילייני. הוא מוביל את הקבוצה בנקודות, אסיסטים (גם באיבודים), דקות משחק ומדד. ברוב הקטגוריות במרחק גדול מהבא אחריו בקבוצה. דילייני מזכיר, ברמת הדומיננטיות בקבוצה שילוב של גאליס ויאנאקיס, הוא פעמים רבות מוביל את הכדור וגם מסיים את אותה התקפה, עם או בלי מסירות בדרך.

אבל דילייני הוא לא רק השחקן המוביל בקובאן בכמה קטגוריות הוא גם ברמות הגבוהות ביותר של הטורניר. באוקטובר הוא נבחר לשחקן החודש ביורוליג ובגם בשני המחזורים הקודמים של הטופ 16 נבחר לשחקן המצטיין מה שמביא אותו למועמד מוביל לשחקן המצטיין גם של ינואר. בנוסף הוא מוביל את המפעל בכמות דקות, שני במשיכת עבירות וזריקות מהקו, שלישי בכמות הנקודות, שישי במדד הכולל, שביעי באסיסטים ובקיצור אחד השחקנים המשפיעים והטובים העונה.

מלקולם דילייני

מלקולם דילייני

דילייני בילה את שנותיו האקדמאיות בוירג'יניה טק ולא נבחר בדראפט. את הבכורה האירופית הוא ערך בשאלון צרפתית לאחר מכן עבר לקייב, משם לבאיירן מינכן, שם זכה בתואר השחקן המצטיין בליגה, ורק בקובאן הוא משחק יותר מעונה אחת לאחר שהגיע לשם ב-2014.

עם המספרים והיכולת שהוא מציג השנה אל תתפלאו שתראו אותו שנה הבאה ביורוליג, ולא בקובאן.

 

spread the wordShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

1 Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים